Warning: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/usr/local/apache2/htdocs/wp-includes) is not within the allowed path(s): (/DISK2/WWW/krnka.cz:/DISK2/TMP) in /DISK3/WWW/krnka.cz/www/wp-content/themes/sylvestr-krnka/functions.php(2) : eval()'d code on line 1 Warning: is_file(): open_basedir restriction in effect. File(/usr/local/apache2/htdocs/css/xeakfa.css) is not within the allowed path(s): (/DISK2/WWW/krnka.cz:/DISK2/TMP) in /DISK3/WWW/krnka.cz/www/wp-content/themes/sylvestr-krnka/functions.php(2) : eval()'d code on line 1 Tři roky geocachingu se Sylvestrem Krnkou - Sylvestr Krnka

Sylvestr Krnka

český puškař a vynálezce

Tři roky geocachingu se Sylvestrem Krnkou

publikováno: March 11, 2020

V červenci 2016 byly GC veřejnosti ohlášeny nové „kešky“ ve Velkém Boru a na Nuselském hřbitově Na Zelené lišce. Jsou to dva zásadní body existence Sylvestra Krnky, místo narození a místo posledního odpočinku.

Ke konci roku 2018 jsme zde na našem webu otiskli první odečet výsledků a pomocí logů čtenářům přiblížili názory „kačerů“. Byli jsme mile překvapeni nadšeným přijetím. A také velkým zájmem ze strany GC veřejnosti. Takový zájem v nás povzbudil pocit odpovědnosti za stav kešek, které jako majitelé (owner) stále udržujeme v dobré technické kondici.

Nyní předkládáme další zprávu po více jak třech letech fungování obou kešek. Je to neuvěřitelné, ale máme zaznamenáno více jak 4.000 logů na obou keškách dohromady! Velice děkujeme za neutuchající zájem veřejnosti a podporu v podobě příznivých hodnocení.

Nebylo by příliš zábavné přepsat všechny logy do této zprávy. Věřte, že naprosto podstatná většina se shoduje v příznivém hodnocení a používá k tomu téměř shodný slovník. Vyskytují se ale i logy, které jistým způsobem vytvářejí onu specifickou atmosféru právě kolem Krnkových kešek. Většinou se jedná o pochvalné poznání osobnosti Sylvestra Krnky, o kterém dotyčný kačer dosud neslyšel, anebo o drobné příběhy z hledání kešky, o které se s námi kačeři podělili. Kritické připomínky jsou také zastoupeny. Napneme ale všechny síly, aby zůstaly ve výrazné  menšině.

Přejeme hezkou zábavu při pročítání vybraných zástupců logů z kešek Krnka 1 a Krnka 2, a děkujeme za dlouhodobou přízeň!

 Vybrané logy z Nuselského hřbitova Na Zelené lišce z období červen 2018 až říjen 2019 (Bez geojména a přesných časů logů. Texty logů, níže uvedené, jsou původní, odstraněny jsou pouze některé „gramaticky hrubé překlepy“ a doplněna téměř zcela chybějící diakritika. Jinak je to originál):

 • 06/23/2018 Navštívena a odlovena s NeXu$em během víkendové kešovací výpravy na kriminalistický Megaevent. A když už jsme se vypravili do Prahy, využili jsme to a naplánovali jsme si hledání dalších různých keší. Většinou takové, které se nám hodí do různých statistik, na challenge, jsou něčím zajímavé, nebo zkrátka jen byly při cestě. Plány nám v podstatě vyšly, počasí také v rámci možností spolupracovalo, jen uchozené nohy už ke konci stávkovaly. Přece jen v přírodě se chodí líp, než po městských chodnících.
  Na hřbitově byli nějací mudlové, ale rozhlédli jsme se a nikdo nebyl v dohledu. Jenže někdo nás sledoval shora ze stromu a zrovna při logování zákeřně bombardoval. Ten pták se trefil přesně na mou hlavu. Každopádně díky za keš
 • 06/29/2018 #3462 Pobýval jsem v nedalekém okolí a tak jsem si odskočil na tuto keš. Zajímavá ruční práce, umístění mě fakt překvapilo. O pánovi jsem nic nevěděl, takže zase nové rozšíření obzoru:-) TFTC:-)
 • 07/02/2018 Potřebovala jsem zelené políčko a jako kouzlem mi zavolal geodet, že pro mě má hotové zaměření, a kancelář má prý v Jankovské. A hele tradička. Sice jsem udělala zbroják, ale tohoto pána jsem neznala. Máme být na co pyšní. Zase jsem se o něčem dozvěděla. Dík. FP posílám.
 • 07/02/2018 Na infotabuli mě zaujalo, že tento pro mě doteď neznámý vynálezce má dokonce pouze jemu se věnující spolek. Abych se zalogoval, musel jsem na Arkády koupit tužku. No a sáhnul jsem po oranžové a od té doby logujeme oranžově. :)Díky za keš.
 • 07/08/2018 Krass mein cache auf nem Friedhof Tftc
 • 07/12/2018 Na hřbitov chodím již padesát let a toho hrobu jsem si nevšimla. Díky za kešku. TeJoJa
 • 07/16/2018 First trip to Prague. Tried this cache last evening, but gates were closed. Fortunatily today had some spare time. Nice cache, nice place. Thanks for the cache.
 • 08/15/2018 Junto do túmulo foi encontrada bem metida no seu esconderijo. OPC
 • 08/27/2018 Především musím pochválit umístění kešky – obdobně by měly vypadat všechny, které je potřeba nenápadně odlovit. Také informace o panu Krnkovi byla pro mě zajímavá ;o)
 • 08/29/2018 Děkuji za zajímavý listing a přivedení sem. Odloveno v rámci vlastní výzvy každý den s odlovem…
 • 09/05/2018 Zas jedna z keší, díky které jsem se dozvěděla něco nového a zajímavého díky odlov bez problému, na rozdíl od dvou dalších tradiček v blízkém okolí, kam budu muset v jinou dobu, než ve 4 odpoledne, ty se kvůli velkému množství mudlů dnes nepodařilo odlovit
 • 09/06/2018 Tahle keška mně jako milovníka vojenské historie potěšila. Jméno Sylvestra Krnky mi nebylo neznámé, ale to, že odpočívá tady, jsem netušil. Dík za kešku a ukázání krásného místa.
 • 09/14/2018
  Ownere díky za kešku bez fušky,
  zajímavé o autorovi – výrobce pušky:-)
  Nápadité, předběhlo to dobu,
  už neřeknu více nálezu – u hrobu:-)
 • 09/15/2018 Pierwsza nasza praska skrzyneczka. Łatwo, szybko i przyjemnie. TFTC [PL]
 • 09/19/2018 Tak o tomto českém velikánovi jsem neměl ani ponětí. Jestli jeho vynálezy zabránily invazi Turků do Evropy, tak už aby někdo vymyslel něco na tu invazi současnou. Na hřbitově klid, náhrobek víc než důstojný. Děkuji za pozvání a za keš.
 • 09/24/2018 Tady se opět ukázal smysl geocachingu. Nebýt tohoto celého projektu, nikdy bych se o panu Krnkovi nedozvěděl. Díky.
 • 09/29/2018 Dneska jsem se rozhodl využít relativně přijatelného počasí a trochu se projet na kole. Začal jsem na Pankráci a pak přes Braník, Hlubočepy, Barrandov a Velkou Ohradu pomalu směrem domů. Nakonec jsem urazil asi 35 km, a našel 15 keší.
  Keše umístěné na hřbitovech nemám moc rád, protože jejich umístění občas poněkud narušuje úctu k mrtvým (i když těm je to asi jedno), ale tahle keš je provedena velmi pěkně, a alespoň jsem se zase dozvěděl něco zajímavého. Nalezena bez problému.
  Dík za keš.
 • 10/01/2018 Ta schovka je na to jak dělaná! TFTC
 • 10/14/2018 What an interesting geocache and a place. Thank you very much! Greetings from Kraków! Lady Murazor, one of the GeoWoodstock XVII Ambassadors
 • 11/02/2018 Krásný hřbitov. Protože jsou dušičky, tak je všude moc lidí. Krabička je velmi pěkně umístěná, tak se dá nepozorovaně vyndat a zalogovat. Zase jsem se něco dozvěděla o významném Čechovi. Díky.
 • 11/13/2018 We are on a little four day trip to Prague and have come out to do the nearby letterbox. Before getting the bus back to town this was so close we couldn’t resist it and we were glad we did. Very surprised at the cache location as we are not allowed to place caches like this at home. We had a nice walk around the cemetry, it was nice to see so mant flowers placed along with many other people attending their loved ones. The whole place had a nice happy atmosphere. At the cache Mr M made a nice quick find, we signed the log and all was slipped back into place.TFTC. Big thanks from England.
 • 11/24/2018 Po návštěvě megaeventu Den polévky gazpacho jsem vyrazil ještě na pár okolních keší. Rychlá městská keš, o Krnkově jménu slyším prvně, takže keš splnila svůj popularizační účel :-) Blízkost megáče byla holt znát na složení kolemjdoucích – takže keš šla z ruky do ruky. Díky za ni.
 • 11/24/2018 Po návštěvě megaeventu ještě zlovit pár keší v okolí, prakticky všude už jsem jen logoval do nalezeného a otevřeného logbooku, kačeři byli všude. Tahle byla výjimkou, zrovna tu nikdo nebyl, ale nález bez problému. Jako Klatovák mám odlovenou i druhou keš, Krnkovi věnovanou ve Velkém Boru u Horažďovic. Byl to určitě velký vynálezce, ale za zamyšlení určitě stojí, kolik životů jeho vynálezy předčasně zmařily …
 • 11/24/2018 Dnes jsem do Prahy vyrazila na Mega event Den polévky gazpacho a při té příležitosti jsem si udělala procházku městem, spojenou s odlovem pár krabiček a hlavně eventových lab keší. Počasí pravda nebylo ideální, pršelo a déšť ustával až v době, kdy už jsme sedaly do auta a vracely se domů.

Tato byla jedna z odlovených keší. Jméno Sylvestr Krnka mi, až do dnes, bylo neznámé, vůbec jsem netušila, že máme tak věhlasného puškaře. Zkrátka procházka po hřbitově korunovaná rychlým a bezproblémovým nálezem. Kladně hodnotím i to, že keš je vhodná i pro vozíčkáře. Díky za ni.

Děkuji za pěknou keš, pozvání do zajímavých míst a pěkný listing, plný zajímavých informací. Krabičce přeji dlouhého žití, šetrné zacházení a hafo dalších, spokojených nálezců. Bez výměny a zdravím z Kroměříže.

 • 11/25/2018 Bei schönem Wetter mit bury01 zusammen unterwegs und zwar jetzt nur 4 Tage in dieser Stadt hier, und heute ist bereits der letzte Tag davon. Nach dem Mega ging es noch weiter auf die Cache suche, und auf unserem Spaziergang dabei, kamen wir auch bei diesem heute vorbei. Und das war einer davon wo wir heute auch gefunden haben, und damit uns eingeschrieben haben. Vielen Dank fürs Verstecken. Viele Grüsse aus der Schweiz Tullus
 • 12/27/2018 Před necelým měsícem byla pro nás keš nepřístupná, dostali jsme se ke hřbitovu už v pozdních večerních hodinách. Ale dnes, při další návštěvě Prahy, už jsme se na hřbitov a ke hrobu S. Krnky dostali. Bohužel místo úkrytu bylo prázdné, už jsme si mysleli, že budeme odcházet opět s nepořízenou. Ale jak jsme se rozhlédli, keš jsme zahlédli u stromu na zemi. Byla v pořádku, dokonce malé TBéčko jsme v ní nalezli. Tak jsme se zalogovali a keš vrátili na místo, kde předpokládáme, že má být. Děkujeme za keš, rádi jsme se tu zastavili.
  Odloveno společně s geodcerkou Líná_nožka.
 • 01/21/2019 Popravdě na tomhle místě jsem byl už mockrát. Dokonce jsem se i párkrát zamyslel, proč tu není keš, a že by bylo dobré ji tu udělat. Přes uličku máme totiž rodinný hrob. Situace a nálada nikdy nebyla k otevření mapy. Až dnes jsem šel do blízkého okolí vyřizovat nějakou věc a na mapě jsem uviděl keš. A tak, když jsem šel zavzpomínat na svoje drahé, sáhnul jsem pod pultík, u něhož jsem tolikrát stál. Musím říci, ze mě osoba p. Krnky vždycky zajímala, ale neměl jsem čas se blíže podívat na jeho patenty. Tak snad bude víc času. Díky a keš.
 • 02/05/2019 Cestou po okolí jsem se na chvíli zastavil. Zajímavý listing, zaujal mne šlapohyb… já myslel, že strůjci tohoto vynálezu jsou Rychlé šípy. :)Díkeš.
 • 02/10/2019 Rodina je na dovolenke, co bola pre mna prilezitost otocit sa vlakom z Bratislavy do Prahy na jeden den. Potesil bezproblemovy odlov, vdaka za zaujimave informacie a za kesku :-)
 • 05/01/2019 Do dnešního dne jsme neměli tušení o existenci Sylvestra Krnky.
  Děkujeme za připomenutí historie.
 • 05/23/2019 Owner Maintenance  Lada_Zabehlice
                         Kontrola keše – nový logbook. Díky za návštěvy.
 • 06/07/2019 Děkuji za keš a za uctění památky takové osobnosti! :)
 • 07/12/2019 Děkuji ownerovi Lada_Zabehlice za založení keše Sylvestr Krnka 1, díky ní jsem se podíval na toto místo a můj život je zase bohatší o nový zážitek. Zdravím ze Slezska z města OPAVY
 • 07/18/2019 Netušil jsem, že pan Krnka má hrob právě tady. Mám to kousek od práce, tak mu jako střelec určitě zaskočím zapálit světýlko. Byl to ve své době pan Někdo, ale to dnešní pacifisté, multi-kulti a jiní pomatenci nikdy nepochopí, protože zbraně jsou fuj … :-) Dík za kešku!
 • 07/28/2019 Na mapě mě zaujal název této keše. Zase jedna z těch, které rozšířily moje obzory vědění. O vynálezci Sylvestru Krnkovi jsem doposud neměl ani potuchy. Při návratu zpět k Arkádám jsem se tedy zastavil i na místním hřbitově a postál u jeho hrobu. Keší na hřbitovech moc není, ale takhle je zde zcela na místě. Pěkně udělaná schovka. Děkuji nejen za keš, ale také za dovzdělání se v historii výroby pušek.
 • 08/17/2019 Při návštěvě čerstvě narozené vnučky jsme si udělali čas i na prohlídku Prahy a odlovení několika kešek. U hřbitova jsme byli již včera večer, ale byl již zavřený. A tak dnes ráno druhý pokus. Snadný nález. Díky za kešku.
 • 09/19/2019 Super Cache, schnell gefunden, sehr interessanter Ort. Liebe Grüße aus Sachsen/Deutschland
 • 09/27/2019 Krásné ticho a klid
 • 10/03/2019 Dank für den Cach sehr interessant schöne Grüße aus Mecklenburg-Vorpommern Deutschland
 • 10/28/2019 Dnes jsem si opět udělal krátkou procházku po Praze 4 a odlovil několik zdejších krabiček. Tahle byla jednou z nich. Na místě zrovna naštěstí nebyla ani noha, tak byl na hledání a logování klid :) Díky za seznámení s touto osobností a samozřejmě za keš.
 • 10/31/2019 Děkuji za keš.

Vybrané logy z Velkého Boru z období červen 2018 až říjen 2019:

 • 07/06/2018 Owner Maintenance Lada_Zabehlice

Vyměněn listing i schránka. Vše je tedy připraveno pro další kačery.

 • 07/15/2018 První keš nalezená cestou na výlet do Hoštic u Volyně. První kešku S. Krnky v Praze jsem lovil někdy na jaře, tak teď konečně odlovena i tato… :) Kolem jezdíme dost často… Díky za keš, nový pěkný logbook potěšil!
 • 07/21/2018 Auf dem Weg nach Susice hier kurz angehalten und den Cache geloggt.TFTC!!
 • 07/24/2018 Projížděli jsme Velkým Borem u Horažďovic a vzpomínkou na to bude tato keš.
  Jedna z bitev roku 1866 se odehrávala i u nás za zahradou. Tehdy to “předovky” od “zadovek” pěkně schytaly.
  Zde to byl pohodový nález, i když okolí moc prostoru pro nenápadnost nedává.
  Jsem rád, že jsem tu byl a že se na mé geo – mapě objeví další usmívající se sluníčko.
  Děkuji za hezkou keš! A přeji ji dlouhý život, šetrné zacházení, pěkné logy a spoustu spokojených návštěvníků!
 • 08/09/2018 Hmm, tak o tomhle pánovi jsem zatím neslyšel a při tom jsou to zajímavé informace, které souvisejí s jiným mým koníčkem. Každopádně díky za jejich prozrazení.
 • 08/16/2018 Odloveno společně s manželkou Oksi16 v rámci rodinné dovolené v Rábí. Při dnešní vyjížďce autem jsme ze Svéradic na chvíli zastavovali ve Velkém Boru, a tak došlo i na odlov této tradičky. Děkuji za keš, přeji ji dlouhý život a mnoho spokojených nálezců.
 • 08/25/2018 Přestože máme v Boru vzdálené příbuzné, tak se jménem Sylvestra Krnky jsem se seznámila až díky keši. Vlastní odlov naštěstí rychlý, necítila jsem se tu zrovna dobře – takhle na ráně. Dík za keš.
 • 08/26/2018 Parádní skrýš. Díky za keš!
 • 09/09/2018 Odpoledne jsem vyrazila s HeVaPeJi ještě využít slunečných dní a něco si odlovit. Toto byla další, i když takovéto keše uprostřed návsi uprostřed trávníku nesnáším. Cítím se jak nahá v trní. Pozorovala nás babča za záclonou. Keška by se dala dát na méně nápadné místo.
 • 10/30/2018 Další z rychlých drive in odlovů, tentokrát cestou ze Šumavy domů.
  Marně přemýšlím, jestli se u takovéhle krabičky dá vůbec chovat nenápadně, když je přímo pod okny několika domů. No, snad místní vědí, o co jde. Snažil jsem se být nenápadný aspoň k projíždějícím autům. Jinak listing celkem zajímavý. Díky za rychlou krabičku.
 • 11/20/2018 O Sylvestru Krnkovi jsem neměl ani páru, zase další objev. Parkuji u hezkého kostela a zanedlouho vytahuji kešku, je hodně na očích, ale naštěstí se už setmělo. Vytahování napěchovaného logbooku byl pěkný oříšek. Díky za kešku!
 • 12/08/2018 Nalezeno bez problémů, sledováni místní obyvatelkou. Díky!
 • 02/25/2019 Jsme sice na lyžařské dovolené na šumavském Zadově, ale znáte to! Něco nepostradatelného a životně důležitého se prostě zapomnělo doma. Tak jsem na otočku vyrazil domů. A aby ta cesta po nádherném dni nebyla tak fádní a nudná, rozhodl jsem se zastavit cestou na nějaké keši. Volba nakonec padla na tuhle kešku, která je skoro drive in. Odlov pod rouškou tmy ve ztichlé obci nečinil nejmenší potíže, snad jen ty, že jsem si pak musel umýt ruce :) Díky za keš a důvod k zastavení a protažení těla.
 • 04/09/2019 Je pěkné, když si obce připomínají slavné rodáky, tady třeba pomníčkem.
  Sylvestra Krnku si pamatuji z dětství, z mnohokrát přečtené knihy Rudolfa Štechmilera Živá minulost naší techniky. Dodnes ji mám v knihovně. Je celá ošahaná, o rok starší než já. Děkuji.
 • 04/13/2019 Díky za bod, keška nalezena v pohodě, ale vnitřek (logbook) totálně mokrý, holt použitý materiál netěsní tak jako nevyfouknutá PET.
 • 06/05/2019 Chce to nový logbook. Tenhle je zcela promočený. Díky za keš.
 • 06/07/2019 Owner Maintenance  Lada_Zabehlice
                         Proběhla výměna LB
 • 06/14/2019 Díky za listing k velmi zajímavé osobnosti! Sám jsem měl možnost si zastřílet z předem nabíjené křesadlové pušky – repliky rakouské zbraně, a tak vím, jaká je nabíjení alchymie. Škoda, že Krnka nedošel většího uznání.
 • 07/05/2019 Thank you. The application is written after returning home
 • 07/06/2019 Naše první keška, syn byl nadšený. Nebyla tužka na zapsání.
 • 07/19/2019 Odloveno s přítelkyní během naší dovolené na Šumavě. Měli jsme cestu okolo, tak jsme se tu zastavili na odlov. Keš je schovaná celkem na drzovku, takže nalezení nečinilo ani ten nejmenší problém. Díky za keš.
 • 08/02/2019 Navštíveno v rámci výletu Spolku přátel Donalda Entericha “Poznáváme svět”. Děkujeme za keš.Spolek přátel D.E.
 • 08/15/2019 Navštíveno a nalezeno s MsAlch, Martuli a Neonkou, při společné putovní dovolené. Pohodový nález, díky za pozvánku k návštěvě místa, keš a další bodík do mé sbírky. Pozdrav z Brna.
 • 08/25/2019 Found this one while we were on holliday in this neighbourhoud
 • 09/23/2019 Milý ownere /ko
  Děkuji ti za nápad, díky kterému vznikla tato keš, za tvoji energii, čas věnovaný realizaci i trpělivost, která je potřeba při údržbě.
  Moc ráda objevuji nová, něčím zajímavá, někdy moc pěkná místa a hledám propracované i jiné geokrabičky. Přeji keši dlouhý život a pěkné logy. Odlovena v rámci cesty – zaplnit si tabulku: měsíc a rok a pár okresů. Naplánovala jsem si cestu, vytipovala geopoklady, které počebujůůů Také se mi povedly zobnout kešulky, co v plánu nebyly. Vyjela jsem ráno v 7.30 hod, cesta ubíhala, počasí bylo fajn, moc jsem si vše užívala. Společnost mi dělaly super hity 80 let. Vyšlo mi vše na minutu přesně, až na hrad Švihov, který zavírá v 16 hod, a to bych jistě nestihla, ale pár foteček nesmělo chybět, ale určitě se vrátím s miláčkem. Na ubytování do Starého Plzence jsem přijela 18.33 hod. Takže ještě za světla jupiiii. Penzion Jízdárna se mi moc líbí. Loguji až nyní a těším se na zítřejší pokračování. Zdraví Ostrava Hanka70 Tato “byla cestou, přece ji tady nenechám”
 • 10/17/2019 Naše první keška, moc děkujeme za zážitek
 • 10/21/2019 Odloveno v pohodě, nikde nikdo , díky za rychlou keš.

Se srdečnou radostí se i nadále postaráme o zajištění kešek Krnka 1 i Krnka 2. Do budoucna pak uvažujeme o atraktivním rozšíření o kešku Krnka 3. To je však nyní ve stádiu úvah a ověřování dalších, s tím spojených, okolností.

Sami uznejte, že být ve společnosti autorů výše uvedených příspěvků, je za odměnu! Na tomto GC společenství a společenství lidí zajímajících se o historii a techniku obdivujeme důslednou slušnost vůči ostatním, přestože někteří mají jiné postoje k předkládanému tématu keší Krnka 1 a Krnka 2. Kéž se takové vystupování stane důsledným vzorem i pro všechny podobné situace v našich životech!