Sylvestr Krnka

český puškař a vynálezce

Geocaching a poznávání života a díla Sylvestra Krnky

publikováno: October 21, 2018

Když se v roce 2012 podařilo navázat spolupráci tehdejšího Občanského sdružení Sylvestr Krnka se Správou pražských hřbitovů, dále SPH, ohledně dvoufázové rekonstrukce hrobu Sylvestra Krnky, tak v nastalé euforii jsme přemýšleli, jak takový počin sdělit i široké veřejnosti. Nakonec se podařilo realizovat dva směry. Jeden byl podnícen společnou prací a sdružením finančních prostředků majitele hrobu SPH s tehdejším Občanským sdružením (nyní Spolkem Sylvestr Krnka, z. s.) pro rekonstrukci hrobu. Taková úspěšná zkušenost vyústila v široký a zajímavý program SPH „Adopce hrobů slavných osobností“. Druhý směr se zaměřil na popularizaci Sylvestra Krnky díky stále oblíbenému geocachingu.

Základní myšlenkou pro geocaching o Sylvestru Krnkovi bylo představit dva základní body jeho života. Tedy rodnou obec Velký Bor, a místo jeho posledního odpočinku na Nuselském hřbitově na Zelené Lišce na Praze 4. Právě výběr místa pro kešku na hřbitově byl tak trochu neuralgickým bodem našeho záměru. Příčinou jsou pravidla geocachingu pro umisťování kešek, kde hřbitovy nejsou doporučeným místem. Navíc některé informace o takových keškách nejsou příznivé a připomínají především porušování funerální piety a etiky.

Plně si vědomi pravidel i objektivně negativních připomínek kačerů jsme od samého počátku rekonstrukce hrobu Sylvestra Krnky, včetně doplnění informačního stojánku, mysleli na kultivované umístění naší kešky. Ovšem náš záměr a způsob řešení jsme byli nuceni vysvětlit a obhájit ve schvalovacích strukturách geocachingu. Měli jsme podporu ze strany SPH i ze strany našeho vlastního přesvědčení, že záměr je v pořádku. Nakonec jsme potřebný souhlas získali a před dvěma lety v červenci 2016 mohli obě kešky ve Velkém Boru i na Zelené Lišce ohlásit GC veřejnosti.

S napětím jsme čekali na první výpisy z logů. Moc nás zajímala reakce kačerů jak na provedení našich kešek, tak především na informace z listingu o Sylvestru Krnkovi, i na informace u jeho hrobu. Výsledek nás mile překvapil.

Dnes je již asi 1.500 logů pro obě kešky ve Velkém Boru a na Zelené Lišce. Text vybraných  logů níže uvádíme v neupravené podobě (!), pouze jsme odstranili geojméno a přesné časy logů (GDPR je vlivný dokument!). Není samozřejmě účelem tohoto informativního článku otisknout všechny logy, pouze jejich reprezentativní výběr.

Posuďte sami podle několika vybraných logů, nakolik se náš záměr vydařil:

Krnka 1 Praha

- 07/25/2016 – {FTF} v cca 8:50. – Tady jsem přesně věděl kde hledat :-)))) Před dvěma lety jsem se při toulkách po okolí Strakonic dostal i do Velkého Boru a narazil na pomník pro mne zcela neznámého člověka, s takovým trošku divným jménem Sylvestr Krnka. Pomník jsem si vyfotil, o Sylvestru Krnkovi našel informace na netu (no jo, opět české ručičky pomohly k vítězství někomu druhému :-))))) a vytvořil na počest pana Krnky waymark. Tak až si pojedete do Boru pro dvojku, můžete si ho taky zalogovat :-)))) No a když jsem se pak letos v zimě procházel po hřbitůvku na Zelené lišce, padlo mi do oka povědomé jméno. Zajímavé shledání :-))))

Takže dnes jsem běžel najisto. Publikace jsem si všiml až někdy v 8:35, tak jsem nedával FTF moc naději, ale měl jsem to jen asi 400 metrů, tak jsem na sebe rychle něco hodil, nahrál keš pro jistotu do GPS a zkusil jsem to. A vyšlo to :-))))) Neuvěřitelné. Skoro hodinu po publikaci. Jen jsem v rozespalosti trošku tápal, a nemohl si uvědomit, co že je dnes vlastně za den :-)))) Ale napotřetí jsem to správné datum (asi) trefil :-))))

Díky ownere za keš a za připomenutí zajímavé osobnosti. A že si mi po ránu udělala radost, a že je keš věnována mému “starému známému”, dávám ji do vínku první favoritní mašličku a přeji dlouhý život na hřbitově :-)))

- 07/25/2016  –  Nalezeno v mile spolecnosti LK3M. Listing je opravdu ctivy, diky za nej i za kesku.

- 07/25/2016 – Díkeš za keš, úplně náhodou jsme ji dnes objevily na mapce a vzhledem k tomu, že ji máme kousek, tak jsme neváhaly a vyrazily. Moc pěkný pomník a přiznávám, že jsem to jméno slyšela dnes poprvé. A být FDTF (First Day to find), to je jen třešnička na dortu! Ještě jednou díkeš za keš!!

- 07/25/2016 – Jméno jsme dnes slyšeli poprvé. Díky photoduck67 (PM) jsme z práce vyrazili pro tuto novinku. Ačkoliv mně zde leží rodiče i prarodiče (cca 10m za), nikdy jsem nevnímala, kdo ještě zde leží. Odloveno spolu s photoduck67 a xbruno v 16:30hod. Díky za seznámení a za kešulku :-)

- 07/25/2016 – Tak tomu se říká totální zaspání na startu. Ač to mám z práce 500 metrů a v době notifikace jsem byl již v práci a i ji zaznamenal, tak jsem ji pro velké pracovní vytížení záměrně nevěnoval pozornost. A stačilo se jen juknout, co jinak běžně dělám a bylo z toho bezproblémové ftfko . To, že se jedná o tak blízkou kešuli jsem zjistil až večer při odchodu z práce. Ach jo . Jinak krabička je to luxusní a v kombinaci s netradičním místem se ji sluší bodově “ocejchovat”, což také rád činím . Díky

- 07/25/2016  – Pohodová popracovní. Moc hezky zpracováno.
Díky, dávám bodík.

- 07/25/2016 – Pohodovy odlov cestou z prace. Pekny listing i povedene zpracovani. O panovi jsem dosud neslysela. Velky Bor u Horazdovic znam dobre. Meli jsme nedaleko chalupu. Diky za rozsireni obzoru a za kesku a pridavam bodik oblibenosti.

- 07/27/2016  – Ač ,,hřbitovní” kešky zrovna nemusím, tahle krabička zaslouží pochvalu.
( FP bohužel dát nemohu ). Velmi zajímavý listing o muži o kterém asi málokdo něco ví. Já osobně předtím nevěděl vůbec nic. Ale právě o tomhle by podle mého názoru měl geokešing být. Přivést lidi na místa, která něco vypovídají, nebo přinesou nějakou zajímavou informaci, a ne nějaká obyč. krabička kdesi v lese bez jakékoliv informace.

A když se k tomu ještě přidá bezva provedení a uložení, není co řešit a proto děkuji nejen za bod, ale i za to ostatní.

- 07/29/2016 – Tedy, ta je tak kraasně drzá :-) Odlovili jsme ji se synky bez problémů, po pistolnicku stylově v “pravé poledne” ;-) na hrbitov chodíme za našimi prarodiči a praprarodiči, takže jsme šli pro krabičku bez váhání. Protože kolem hrobu zajímavého pana Krnky vždy zatáčíme cestou k našemu hrobu, není nám neznámý, ale netušili jsme, že byl skutečně tak významnou osobou pro vývoj střelných zbraní – děkujeme moc za poučení! :-)
Dáváme mašličku a přejeme kešce dlouhé žití na prahu věčnosti ;-)

- 07/31/2016 – Profesionalni prace. Velmi se hodila za dnesniho destiveho dne…diky, i kdyz jsem vyrustal pobliz, o tomhle nemel tuseni.

- 08/01/2016 – Před pár dny jsem si hrála s notifikacema a povedlo se mi je vypnout na tradičky nalezení kešky na mapě tak blízko od domova až po pár dnech, to zamrzelo. Dneska jsme se s Chorchojem vydali na pohodovou procházku po Pankráci a zamířili jsme si to pěkně na tuhle kešku. Moc povedený kousek na klidném místě, věnovaný zajímavému člověku. Líbila se a zaslouží si bod!

- 08/02/2016 – Kesky na hrbitovech nemam rad a mel jsem za to, ze ani nejsou povolene. Musim ale priznat, ze tato me prijemne prekvapila – nejen ze je docela zajimavy ten infopanel, ale zejmena provedeni kese me zaujalo, je pro toto misto docela rozumne. Dekuji za kesku.

- 08/03/2016 – I když keš na hřbitově mi přijde poněkud sporná, je to přeci jen pietní místo a měl by tu být klid a nikoliv průvod kačerů, tak jsem se zašel na místo podívat, přečetl si informační ceduli a uznal, že keš je zde umístěna velice dobře. Díky za odkaz na Mistra, listing jsem přelouskal, ale odkazované stránky vyžadují více času na přečtení.
Díky moc za keš.

- 08/03/2016 – Vida, ani jsme netusili, ze Krnka existoval. Dekujeme za ponauceni i za kesku.

- 08/04/2016 – O tomto pánovi jsem nevěděla až do dneška. Zase jsem se dozvěděla něco nového. Díky za bodík

- 08/05/2016 – Odloveno za velmi příznivého deště, neboť by nejen psa, ale i bábu na hřbitov nevyhnal. Tedy kromě mě :-D. Děkuju za keš. Český národ má spoustu takovýchto drobných géniů ;-)

- 08/08/2016 – Po návratu z dovolené jsem si musel vyléčit abstinenční příznaky odlovem alespoň jedné keše nejblíž pracovní lokality. Cestou domů jsem se tedy stavil na pěkném klidném místě a krabičku bez problémů ulovil.
Díky za keš, jen bych si dovolil vytknout trochu skoupý listing, více informací bych si určitě rád přečetl. Jinak je keš zajímavě umístěná a přeji jí na tomto místě dlouhý odpočinek.

- 08/12/2016 – Děkuji za pěknou kešulku :) Na hrob jsem dala dvě svíčky, ale byl dost vítr, moc se jim hořet nechtělo. Snad je někdo později zapálil znovu.
Pěkné místo posledního odpočinku, prošla jsem skoro celý hřbitov. Děkuji za pozvání :)
Listing taky zajímavý :)

- 08/16/2016 – O tomto panovi jsem se dozvedel az diky geocachingu. Technicke provedeni kese je naprosto dokonale. Diky

- 08/18/2016 – Pohodovy odlov zase po dlouhe dobe s kocarkem, diky za peknou kes, Krnku jsme neznali.

- 08/19/2016 – Nalezeno behem dlouheho cekani na vysetreni nasi babicky.
Diky moc za predstaveni jednoho z bezesporu velkych Cechu i za kes.

- 08/20/2016 – Společný odlov s JezinkaJK dne 20/08/2016 v 10:30. Kdyby se mne někdo zeptal, co se mi vybavuje při spojení palné zbraně a české země, odpověděl bych: „pistole ČZ 75 a lehký kulomet BREN“. Dnešním dnem počínaje do tohoto seznamu přibyla i puška Krnka. Díky za keš.

- 09/06/2016 – Odloveno cestou z práce.
Velmi pohodový odlov, zajímavé početní na infoceduli a myslím i velmi důstojné a nerušivé místo uložení.
Trochu jsem se bál kešky na hřbitově, jednak myslím že se nepatří a jednak mnohdy mne hint “pod kamenem”, který se ukázal jako náhrobní kámen doslova rozezlil.
Zde však vše účelně, jednoduše a slušně.
Asi jsem ještě za takto jednoduchou keš bodík nedával, ale tato si ho dle mého mínění zaslouží.
Díky a jak jsme zmínil posílám mašličku.

- 13.9   Lepím díry ve statistikách a tuhle keš mám kousek od práce. A tak jsem se na ní vypravila dnes v příjemné společnosti varanusecz a CecilieSK. Keš nalezena snadno. Pak jsme se ještě prošli v pěkném počasí po hřbitově a já zjistila že se mi sem opravdu ještě nechce. No pan Krnka jich asi taky pár na hřbitov poslal… Díky za keš!

- 14.9   16:50 Jsem spíše pacifista a jsem dalek toho, obdivovat lidi jako je Henry, Smith, Wesson nebo Mannlicher. Mrzí mne, že v listingu nejsou žádné podrobnosti nebo alespoň odkaz na šlapohyb. Ten by mne zajímal. Díky za keš.

- 15.9   Vzhledem k tomu, že mám rád střelné zbraně, byl pro mne listing nesmírně zajímavý – o krnce jsem slyšel jen něco málo a rád jsem se dovzdělal. Dohledání na místě bylo bez mudlů a bez problému. Díky za kešku.

- 17.9   Přestože jsou pro mě všechny zbraně naprosto nepřijatelné a nemám je ráda, tak uznávám, že Sylvestr Krnka musel být velká osobnost. Škoda, že všechny podobné vynálezy se vždycky zvrhnou ve špatnou věc. Provedení keše se mi moc líbilo. Díky za kešku.

- 21.9   Zajímavý listing, osobnost i provedení. Díky za ukázání tohoto místa a bodík letí :)

- 4.10   hřbitovní moc nemusím, ale ráno vytrvalý déšť, tak jsem před prací udělal rychlý odlov, po ránu v dešti nikdo nebyl a tak byl klid na odlov, tohle bylo asi zatím nejlepší hřbitovní provedení, jaký jsem viděl, díky za keš

- 16.10 Odloveno bez problémů v mudloprázdnu. Místo jasné. Nalezeno ihned. Toho pána jsem neznal, zajímavý listing, pěkné počtení. Chytrý a šikovný to byl člověk. Jel jsem do Krče a na Kačerov a tak jsem se stavil, jelikož jsem dnes potřeboval tradičku a mysterku. Díkeš

- 19.10 Díky za pozvání, poučení i za keš. I za tuto keš přispěji 2 Kč na transparentní účet Sportovního klubu vozíčkářů Praha. Staňte se i Vy spojenci sportovců na vozíku. Přispějte za uběhnutý kilometr, vstřelenou branku nebo ulovenou keš.

- 31.10 K dnešku se návštěva hřbitova docela hodí. O Sylvestru Krnkovi jsem až do publikace keše nevěděl. Díky za keš.

- 2.11   Oba Krnky (Velký Bor i Krčský hřbitov) mám docela blízko, přesto jsem Krnku neznal.

- 3.11   Aujourd’hui, réunion à Prague et je profite pour faire vite cette cache, sur le chemin. Merci pour la connaissance. Merci FL
Dnes meeting v Praze a ten kes na ceste. Dekuju. Merci FL #1586

- 4.11   Nalezeno cestou pro kluka do školky, která je nedaleko. Jméno Krnky slyším poprvé přestože se o zbraně zajímám, díky za rozšíření obzorů…

- 7.11   15:45 – #5284# – na dnešní den jsem do jedné z Výzev potřeboval odlovit krabičku velikosti “malá” a protože jsem se pohyboval poblíž, zaběhl jsem se podívat na hrob puškaře Sylvestra Krnky. Přečetl jsem si informační tabuli a poté jsem se v klidu zalogoval. Díky za seznámení s tímto puškařem, o které jsem neměl nejmenší ponětí, děkuji také za poměrně pohodovou popracovní krabičku.

- 9.11   Odlovena na dnešním keškovacím výletu do Prahy Krče a Michle. Děkuji za kešku i za poučný listing. Přiznávám, že jsem o SK neměl ani potuchy.

- 12.11 15:25 – Keška, která opravdu plní svou funkci. Dozvěděl jsem se něco o osobnosti, o které jsem neměl ani tušení. Přitom jsem chodil dost často kolem. Díky.

- 20.11 8:30 Při cyklovýpravě za výsečemi Prahy jsme s Adrebem neodolali této kešce. Až bezprostředně u hřbitovní zdi jsme zjistili, že kešku musíme hledat blíže ke hrobu pana Krnky, naštěstí bylo už otevřeno. Díky za stručné počtení o této pro mě do dnešního dne neznámé osobnosti, samotná keška je velmi zajímavě ukryta.

- 20.11 Sehr schnell gefunden und geloggt.DFDC

- 21.11 Zajímavá osobnost, nikdy jsem o něm neslyšel, ale listing hodně zaujal, určitě se podívám i na stránky uvedené v listingu.

- 26.11 Odloveno cestou z práce. Díky za príma poučnou kešku. 27.11      Edit: Cesta z Arkád domu, to bych se nesměl ještě zastavit i tady. V týdnu se sem nedostanu, takže jediná šance. No, projel jsem tím zákazem vjezdu, ale úplně nevědomky, tak uvidíme, co bude. No, na hřbitově čilý předvánoční ruch, a před ním také. Naštěstí bylo pár chvilek, kdy jsem mohl hledat kešku, i když pak to nebylo tak těžké. Přečetl jsem si cedulku, i náhrobek. Fakt “frajer”. Zápis opodál, a návrat na místo. Opravdu jsem netušil, co ten pan Krnka je zač, takže se vracím poučen a vzdělán. Díky za fakt pěknou kešku, jak uložení, tak i obsahem.

- 28.11 Nalezl  otec v rámci služební pochůzky. Protože v mládí četl v abíčku Příběhy psané střelným prachem, tak pana Krnku a jeho pušky znal. Při odlovu ocenil zvláště vtipné umístění kešky! Díky za ní!

- 4.12   Díky za keš !!!
Odlovena za ranního mrazu po odvozu syna do nedaleké haly na floorbalový turnaj. Zvláštní, oceňovat a oslavovat člověka který vynalez věc, která tisíce jiných lidí připravila o život….

- 16.12 O Sylvestrovi  Krnkovi jsem teda do dnešního dne nikdy neslyšel, tak aspoň neumřu blbej…
Líbilo se mi ukrytí keše – jednoduché, ale účelné a funkční. Díky!

- 19.12 This week, tkg is in Prague for business meetings… before we start today, I make a small walk in the area around the hotel where I am staying. I liked this one a lot. Not everyone like cemeteries, but they are often nice green and quiet spaces in the city. This -apparently old graveyard reminds me of the one where my grandparents lie. Nice idea to place signs at the graves of famous people, and luckily, easy to find.

- 24.12 Na Štědrý den chodím zapalovat svíčky na hroby příbuzných, jež už nejsou mezi námi. Zastavil jsem se i u hrobu S. Krnky. Nejen listing jsem si přečetl, ale i info u hrobu. Díky za keš a seznámení s p.Krnkou.

- 31.12.           Díky za keš na zajímavém místě. Zrovna včera na návštěvě jsme se o tomto vynálezci bavili, tak jsme se rozhodli tuto keš dneska ulovit. Zajímavý listing.

- 1.1.2017       Tak prvni letosni:-). Ani jsem netusila, jaci vyznamni lide jsou pochovani na Nuselskem hrbitove. Diky za pozvani. V logbooku uz moc misra neni a zaslouzil by vymenu.

- 01/06/2017   Celá první řada náhrobků je krásně monumentální, ovšem tento je zdaleka převyšuje – symbolicky i doslovně. Díky za tuto keš, bez ní bych se o Mistrovi asi nikdy nedozvěděl.
PS: Mráz mi vypnul mobil a nemaje se kam podívat kolikátého že to vlastně je, jsem se do papírové verze logbooku zapsal k 5.1. Pardon za chaos.

- 01/18/2017   Cestou pro PC jsem v 16:45 stihl projít brankou a za chvilku v pohodě logoval. Tak jsem si doplnil znalosti, neboť dosud jsem znal jen 31.12. Silvestra. Čest jeho památce, díky za rozšíření obzoru a nakonec i bodík.

- 01/19/2017   Sám mám ve sbírce jeden náboj pana Krnky. Díky za keš.

- 01/21/2017   10:16 TFTC, jako sportovní střelec jsem navštívil Krnkův hrob s patřičnou úctou. Hezky provedená cache.

- 01/23/2017   Zatímco se parťák odebral na pankráckou poštu za povinnostmi, já se vydala za Sylvestrem Krnkou 1 a úspěšně se zapsala do logbooku. Těšíme se na Sylvestra Krnku 2 ;-)
Velkej DíKeš, Lada_Zabehlice!

- 01/27/2017   Our 1st cache in CZ ever….Tanks for showing us this grave of Mr. Krnka TFTC            J’ai voulu en tenter une petite pour mon dernier jour à Prague mais je n’ai pas réussi à m’en approcher (gps un peu chancelant)…

- 01/28/2017   Najdena pocas pobytu v Prahe. Dakujem

- 02/05/2017   díky za pozvání, sice na smutné místo, ale s velmi zajímavým listingem, který mne obohatil. Opravdu zajímavé informace. A skvělý držáček na keš :-) Ať se keši daří, je stále svěží, má mnoho spokojených kačerů a kačerek, málo mudlů a žádného zlodějíčka – byla by to škoda. Díky a ahoj u příští tvé další podobně zajímavé keše.

- 02/06/2017   Trochu jsem si zajel, abych odlovil tuhle keš.
Došel jsem skoro na souřadnice, ale pořád mi to ukazovalo vzdálenost 10 metrů směrem tam do zakázaných míst. Pak jsem početl logy a potvrdilo se, že je to tam. Trochu jsem se rozlobil, protože bylo po půl šestý, tedy po zavíračce. Zkusil jsem ale zabrat za kliku a bylo otevřeno, takže se nakonec odlov zdařil v 17:47. Naštěstí mě nikdo neviděl, protože s baterkou v noci na hřbitově je člověk doopravdy podezřelej.
Proti umístění keše nic nemám, ale zajímalo by mě, jak se to dělá, aby taková byla schválená.
Díky za kešku.

- 02/13/2017   Po cestě z práce zastávka na hřbitově. Luxusní listing i samotná keš. Díky za vzdělání. O Krnkovi jsem neměl ani tušení.

- 02/15/2017   Okolo tohoto hřbitova se pohybuji často, ale uvnitř jsem byla poprvé. A také poprvé v životě jsem slyšela o Sylvestru Krnkovi. Díky za hezkou keš i dvě poprvé.

- 02/18/2017   No, nevim, zda je to spravne davat kesku na hrbitov, ale ze je to provedeno tak, jak to je, budiz. Diky za zajimavou kesku a autora vynalezu. Odloveno spolecne s geosynem Eagletessem v 16.16 hod.

- 02/20/2017   Par cintorinov som uz po Prahe pobehala, ale tu som este nebola. Vdaka za info o vyznamej osobnosti, ktora je tu pochovana. A samozrejme aj za kesku.

- 02/24/2017   Další krásný den v Praze,  a měl jsem čas jenom do tří.  Moc krásný listingy a moc krásný výhled od mnoha keší. Vsem ovnerum moc děkuji za prochazku další části Prahy. Tohle byla vyprava na kavci hory a podolsky profil,  ktery jsem si uz po druhe užil. Prochazka touto casti prahy byla paradni, plno soch, zajimavych budov a tak vseho okolo. Skoda, ze po doktorech vychazim sam na tyto mista, ale i tak jsem moc vděčný za tuto mistni cast Prahy. Vsem ownerum moc dekuji za krásný listing a možný výhled.  Keš je v pořádku,  čistá a suchá,  a přeji ji dlouhý život bez útrap

- 02/25/2017   Dzięki. Pozdrawiam z polski

- 02/28/2017   Pan Krnka musel být šikovný člověk, jeho hrob tomu napovídá. Děkuji za poučení a hezky provedený úkryt.

- 03/01/2017   První březnový odlov. Přechod mezi kancelářemi jsem zvolil tou delší cestou a stálo to za to. Mám rád odlovy na hřbitovech, a pokud se přímo při logování můžu maskovat zaujetím při čtení cedule, tak jedině dobře. Opět jsem se něco nového dověděl a navíc se podíval na další pražský hřbitov. Díkeš

- 03/09/2017   Musím s ostudou přiznat, že pro mě jméno Sylvestra Krnky bylo absolutní neznámou. Proto jsem velmi ráda za tuto keš a doufám, že se časem dostanu k odlovu celé série. Z listingu i z informační tabule na hřbitově je naprosto jasné, že pan Krnka byl mistr svého řemesla. Škoda, že o takových lidech není širší povědomí. Na hřbitovy chodím ráda, je to celkem hmatatelné spojení s historií a s lidmi, kteří tu už nejsou, a tento nebyl výjimkou. Keška je navíc parádně a velmi vkusně a důstojně umístěná, za což určitě musím pochválit. Takže velké díky, tenhle úlovek mi zpříjemnil už tak hezké odpoledne. A jelikož na krabičku a Krnku jen tak nezapomenu, dávám modrou mašličku. Keš si ji rozhodně zaslouží.

- 03/12/2017   Mit negi1987 heute nach dem Frühstück im Hotel rasch eine Runde gemacht, bevor es nochmals in die Stadt geht und dann nachhause. Vielen dank fürs verstecken

- 03/12/2017   Während wir in der Nähe beim Hotel auf unseren Bus warteten, mussten wir diesem Cache doch wahrhaftig ein Smiley entlocken. TFTC!

- 03/29/2017   Do závěrečné hodiny zbývalo 30 minut, a tak jsem zaparkoval u zdi a vyrazil do lůna hřbitova. O osobě pana Krnky jsem vůbec nic nevěděl, a takový český Browning to byl! My jsme se ve škole učili pouze Kalašnikov. Pěkný pomník i keška. Ještě jsem zabrousil mezi ostatní hroby a ulovil pár zajímavých snímků. Na hřbitovech se někdy najdou opravdové skvosty. Tady ale, zdá se, řádí i vandalové.

- 04/10/2017   Netušila jsem vůbec nic o osobě a životě Sylvestra  Krnky, až web spolku mi rozšířil obzory.  Některé hroby kdosi opraví a udržuje, jiné to “štěstí” nemají. Nedaleko od hrobu Mistra je prostý hrob jednoho padlého ruského legionáře. Byli jich tisíce a nebyli slavní, udržovat jejich hroby není atraktivní … díky za keš.

- 05/14/2017 O tomto českém vynálezci či zbrojíři jsem neměl vůbec tušení. Docela zajímavé čtení na infotabuli. 900 000 pušek podle jeho vzoru… To si nedovedu představit. Navíc jsem si doplnil znalosti, že ty staré předovky se předělávali na zadovky s kovovými náboji. Dosud jsem si myslel, že šli do starého železa a ono ne…Díky za keš!

- 06/19/2017 Toto je můj další úspěšný odlov. Geocaching mě zavedl již na spousty více či méně hezkých a zajímavých míst, bez těch krabiček bych o nich mnohokrát ani nevěděl. Často jsem nucen zjišťovat informace, které bych jinak vůbec nezjišťoval. Proto i Tobě ownere děkuji za tuto cache. Odlov proběhl v pohodě. Děkuji, děkuji, děkuji. Archajj.

-8/01/2017 Nach 8 Monaten mit cicanelly wieder in Prag um tschechische Oma zu besuchen. Wir haben uns mit meiner besten Freundin “prazak” verabredet um paar Dosen zu suchen. Hier waren wir schnell fündig. Prima Versteck. Vielen Dank.Liebe Grüße aus Rheinsheim.

-08/31/2017 Počas 2 dňového výletu po Prahe. Ďakujeme za info o zaujímavom človeku.

-09/02/2017 Heute Morgen rund um das Früh-Event einige Dosen und Icons einsammeln können.Diseser Tradi war problemlos aufzufinden.. Danke sagt SunnyPir

-09/19/2017 Přiznám se, že umístění kešky na hřbitově u mě zprvu vyvolalo jakési etické rozpaky. Musim proto ocenit, že krabička je umístěna opravdu důstojně k tomuto místu. Děkuji za tuto keš a za seznámení se Sylvestrem Krnkou, o němž jsem doposud neslyšela

-10/31/2017 09:00 Měl jsem nějaký seminář v přilehlém hotelu a tak jsem se cestou od metra zastavil na zdejším hřbitově a snadno si odlovil tuto celkem vymazlenou keš. Zbraně jako takové nemusím, bez zbraní by nám asi bylo lépe. Dávám FP. Díky

-11/03/2017 Přinesl jsem kytku a svíčku. Moje prababička ho znala osobně.

-12/13/2017 Ráda jsem tento hrob navštívila, můj táta byl také puškař, díky!

-12/30/2017 o tomto pánovi jsem dosud neměl ani potuchy. Ale je dokladem toho, že doma není nikdo prorokem. Dnes byl na hřbitově opravdu klid. Děkuji za poučení a za keš.

-01/06/2018 Když jsem četl info na hřbitově trochu mě zarazil oslavný text na větší efektivnost zabíjení “znamenitým způsobem ovlivnil přezbrojení” a “úspěšné řešení hromadné výroby kovových nábojů”

- 01/10/2018 Mám rád kešky, které mě přivedou na místa, jež bych jinak minul bez povšimnutí. Hrob Sylvestra Krnky je přesně tento případ – za seznámení s jeho životem dávám bod. V příštím týdnu mě čeká cesta po D5, stavím se pro druhou tematickou krabičku. Díky.

- 01/22/2018 I had managed to get 3 days away in Prague and while I am here I managed to grab a few caches. This was my first cache I found in Prague and I could see the cache sight from my hotel window. Greetings from North Wales, UK

- 01/31/2018 Rozhodne velmi zajimava vzpominka na cloveka, vynalezce, o kterem jsem nemel dodnes nejmensi tuseni. Umisteni kese me tedy velmi prekvapilo, ale v tomto pripade si myslim, ze je umistena zpusobem vhodnym a odlov nijak nenarusuje klid, ktery tomuto mistu nalezi. Moc dekuji.

-02/25/2018 Díky za pěknou poučnou keš. Jsem zase o něco chytřejší :-)

-03/01/2018 Najdena hned pocas dnesnej sluzobnej cesty v Prahe. Vdaka jasnemu hintu to bol bezproblemovy odlov. Vonku mrazivych -11 st., takze nehrozilo, ze by sa dnes niekto vybral na hroby. Keska pekne citlivo umiestnena, takze mi ani nevadilo, ze sa nachadza na cintorine. Tu keser naozaj neposobi rusivo, kedze si staci len prist precitat info tabulu. O Sylvestrovi Krnkovi som doteraz nepocul, takze vdaka za rozsirenie mojich obzorov

-03/23/2018 Diky za kes a zajimave info! “A vo tom ten geocashing je”
Nebejt kacer, tak se asi o Krnkovi nikdy nedozvim…

-04/10/2018 Keška je pryč. Objevil jsem prázdný úkryt.

-04/10/2018 Který revirnik tohle povolil ?? Bože. Za prve na hrbitove je to dle pravidel zakázány ! A ještě k tomu mají zavřeno ! Otevírací doba do 17:00 .. a ještě DNF LOGY … upřímně nelíbí se mi to … zklamání ..

-04/11/2018 OWNER :  Ukradená obnovena

-06/12/2018 Odloveno… díky ownerovi za zajímavý listing, ale i za práci s krabkou samotnou, hezké uložení. No, a nebýt geocachingu tak o tomto českém rodákovi nic nevím. A tak i za to díky.

 

Krnka 2 Velký Bor

 

- 07/26/2016 16:40 CEST –Published

- 07/26/2016 FTF  – Když pípla v 16:41 byl jsem v ST a griloval. Rychlá akce a už za ní jedu. Kolona aut nekonečná, dokonce jeden chytrák z KT dával přednost snad všem, kteří jeli z vedlejší silnice. Jak naschvál. Nechápu!!! Příjezd na místo 17:15, nález okamžitý, logbook čistý takže radost, foto a hybaj zpět na grilovačku.Díky za kešku ať vydrží!!!

- 07/26/2016 – Když jsem zjistila, že se objevily nové keše, nevěnovala jsem tomu hned pozornost. Nakonec jsem ale zjistila, že se objevila jen kousíček od místa, kde jsem odpočívala a tak jsem se vydala ji odlovit s vidinou možného prvenství. Nu nic i druhé místo je fajn a bodík potěší. Ani jsem o zdejším rodákovi nikdy neslyšela, tak jsem se poučila v listingu. TFTC

- 08/27/2016 – Jezdim do sousedni vesnice uz leta, nase rodina odsud pochazi, ale o panu Krnkovi jsem se dozvedel az diky teto cache.

- 13.9   Kes na prazskem hrbitove mam jiz odlovenou, a tak kdyz jsem byl v Blatne cesta vedla do mista narozeni zajimaveho vynalezce. Bohuzel na nektere lidi se zapomina.
Za nove vedomosti bude pentlicka sluset.DEKUJI !!!!!

- 25.9   Jo, jo. Doma není nikdo prorokem…proto je dobře, že je pan Krnka připomenut.
Díky za keš.

- 5.11   #4390 Na cestě na Šumavu jsme udělali malou zastávku u Krnky. Tento vynálezce unikal mé pozornosti, ale jeho puška vypadá dobře. Není někde foto jeho šlapohybu? Dík! Mimochodem http://www.krnka.cz/wp-content/uploads/krnka.cz-04-krnkova-draha.png

- 17.11 Keš se mi nelíbí – mokrá, logbook poničený, chaotické zápisy, špatná skrýš. Odloveno s geootcem @hejpic.

- 22.11 Odlov proběhl v pohodě, jen když jsem po zalogování v ústraní chtěl keš vrátit, nějaký mudla se jal zuřivě opravovat nějakou zídku na návsi. Nakonec na chvíli zmizel, a tak to dopadlo dobře. Chválíme zajímavý listing, jsme ostudy, vůbec jsme o tomto vynálezci neslyšeli. Dík za zajímavou kešku.

- 29.11 Přímo u památníčku páně Krnky na hezky upravené návsi jsme zaparkovali. Kromě památníčku nás zaujala i na konci listopadu stále stojící májka. Samotná skrýš, její umístění a provedení nás moc nezaujala, za to zaujal listing a připomenutí pro mě nové významné osobnosti. Vřele děkuji za keš i za možnost dozvědět se něco nového!

- 31.12.2016   Zajímavý listing jméno věhlasného puškaře mi bylo známé, ale nevěděl jsem tolik detailních informací. Díkeš za keš.

-  1.1.2017      Nalezeno cestou domu ze silvestra, diky za kes.

- 02/12/2017   nedělní geoodpoledne v mlze. Keše přímo na návsích nemám moc v oblibě, ale místní asi vědí. O Krnkovi jsem vůbec nic netušil, takže děkuji za informace v listingu, i když je škoda, že tyhle vynálezy vůbec musí vznikat. Díky za keš.

- 03/21/2017   Tak o tomto vynálezci jsme dosud nikdy neslyšeli. Ale to není vůbec důležité, hlavně že o něm vědí jiní a na jeho počest nám založili krabičku, která ty ostatní neznalé s tímto člověkem seznámí!!! Zajímavé umístění krabičky!!Díky!

- 08/24/2017 Jsem rád, že si obec a následně i keškaři všimli tohoto slavného, i když nám nepříliš známého a nedoceněného rodáka. Ale kdo je tu prorokem, že? Ovšem ta kešule by mohla být udržovanější…

- 09/10/2017 OWNER: Provedena údržba

- 10/14/2017 Rychlé zastavení už skoro na závěr našeho posledního letošního cyklo-geo putování. O tomto pánovi a jeho vazbě k Velkému Boru jsme, přiznávám, neměli tušení. Díky za zajímavý listing a krabičku.

- 11/01/2017 Ani jsme netušili, že ve Velkém Boru žil vynálezce vojenské ručnice zadovky. Díky za keš i poznatky.

- 12/31/2017 Děkuji za rychlý silvestrovský nález a informace o Sylvestrovi.

- 01/12/2018 Při projíždění touto malebnou vesničkou Velkým Borem jsem v pohodě odlovila keš věnovanou významnému rodákovi Silvestru Krnkovi. Až bude čas a cesta do Prahy určitě si ještě rozšířím vědomosti o jeho životě. Děkuji moc za odlovenou krabičku.

- 05/01/2018 NÁLEZ JASNÝ, DÍKES. Při odlovu jsem se seznámil s místnimi rodáky, kteří zde u ohně opékali buřta už od včera a slavili čarodky. Cestou z KV z prodlouženého víkendu s rodinou přes STRAK, kde žije druhá 1/2 příbuzenstva domů.

- 05/07/2018 Ukryt je dost viditelný. Chtělo by si to s ním pohrát

- 05/12/2018 Krátké zastavení na návsi obce Velký Bor, krabku jsme našli poměrně rychle a v klidu. O Sylvestru Krnkovi jsem se dozvěděl poprvé právě zde v listingu, láká mně se vydat i pro kešku  v Praze. Děkujeme[:]

- 06/17/2018 Kešku jsme našli bez víčka s totálně promočeným logbookem. Víčko leželo opodál, tak jsme jím zavřeli kešku, doplnili logbook a vrátili do skrýše. Díky za zajímavé informace.

 

Co říci nakonec? Určitě poděkování všem kačerům za zájem nejen o hru GC, ale také o místo a o informace o pozapomenutém slavném rodákovi. Snad přítomnost geokáčat při hře způsobí, že puškař a vynálezce Sylvestr Krnka zůstane v podvědomí obyvatel nejen České republiky. Dosavadní úspěch série nás inspiruje k jejímu rozšíření o další body. Pokud se to podaří, tak se za nějaký čas zde opět sejdeme nad dosaženými výsledky rozšířené série.

Pro zájemce o aktivní zapojení se do hry geocaching (GC) doporučujeme pro získání základních informací navštívit stránku  https://www.geocaching.com.